Pieluchy jednorazowe

Siatka  Lista 

Pokazuję od 1 do 12 z 14 wszystkich produktów

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka  Lista 

Pokazuję od 1 do 12 z 14 wszystkich produktów

Strona:
  1. 1
  2. 2

Ekologia i jednorazowa pielucha? TAK! Po latach zmagań z terrorem plastikowych pieluch, które nie dość, że nafaszerowane są chemicznymi składnikami, mogącymi podrażniać małe pupy, to jeszcze rozkładają się ponad 100 lat, na rynku pojawiły się ich ekologiczne zamienniki.

Tradycyjna pieluszka jednorazowa składa się w dużej mierze z chemikaliów - barwniki, substancje zapachowe i maskujące przykry zapach. Skład chemiczny pieluszek nie jest przyjazny delikatnej skórze dziecka - zbyt długie przebywanie w tak toksyczny otoczeniu, kończy się często odparzeniami, wysypka lub po prostu podrażnieniami.

Jeśli nie podoba Wam się wizja podrażnionej pupy waszego maluszka, wybierzcie alternatywną wersję popularnej jednorazówki. Ekologiczne pieluszki jednorazowe, dostępne w sklepie MrBobas to doskonałe rozwiązanie! Do ich produkcji wykorzystuje się naturalne zamienniki środków chemicznych stosowanych w popularnych pieluchach. I tak na przykład, zamiast granulatu opartego na kwasie akrylowym, elementem absorbującym wilgoć jest m.in. skrobia ziemniaczana, która tradycyjnie stosowana od wieków jako zasypka na podrażnione pupy.

Zużyta ekologiczna jednorazówka jest też znacznie bardziej przyjazna środowisku niż tradycyjny pampers - rozkłada się znacznie szybciej, pozostawiając po sobie znacznie mniej lub nawet wcale toksycznych odpadów. Niektóre z nich można wykorzystać na przydomowym kompostowniku!

Ekologiczne pieluchy jednorazowe warto mieć zawsze pod ręką. Nawet jeśli korzystamy z pieluch wielorazowych, każdemu dziecku mogą zdarzyć się sytuacje, w których jednorazówka będzie wręcz wskazana Wyjazdy, długie spacery czy czasem nawet wizyta u lekarza, z jednorazową pieluchą będą znacznie łatwiejsze!

W asortymencie MrBobas znajdziecie wyroby czołowych producentów pieluszek jednorazowych - m.in. Bambo Nature oraz Beaming Baby, które mogą poszczycić się certyfikatami potwierdzającymi ich niską szkodliwość dla środowiska naturalnego. Ekologiczne pieluszki jednorazowe dostępne są we wszystkich rozmiarach (od 1 do 22 kilogramów) i polecane są także dla wcześniaków.