Gotowa wyprawka dla malucha

Ostatnie tygodnie oczekiwania na Malucha wiążą się zarówno z radością, jak i niepewnością dotyczącą tego, czy jesteście właściwie przygotowani na przyjęcie nowego członka rodziny.

Znacznie łatwiej się z nią uporać, gdy jest już gotowa wyprawka do szpitala, oraz zgromadzone są akcesoria niezbędne do opieki nad noworodkiem. Sklep MrBobas oferuje młodym Rodzicom szeroką ofertę produktów, które będę niezastąpione od pierwszych chwil życia dziecka.

Większość szpitali zaopatrzonych jest w podstawowe akcesoria, których potrzebują noworodek i młoda Mama w pierwszych dniach po porodzie. Można więc skorzystać z dostępnych na oddziale pieluszek jednorazowych, ubranek czy kocyków. Jednak, jeżeli przykłada się szczególną wagę zarówno do komfortu maluszka jak i ekologii, warto zabrać ze sobą wyprawkę stworzoną z biodegradowalnych, całkowicie bezpiecznych materiałów.

W poradnikach dla przyszłych rodziców można znaleźć wiele list i spisów tego, co musi się znaleźć w przygotowanej do szpitala walizce. Niedoświadczeni rodzice bombardowani są informacjami o dziesiątkach przedmiotów, które koniecznie muszą kupić i zabrać ze sobą, aby ich dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Tak naprawdę jednak, oprócz bliskości rodziców, maluszek potrzebuje jedynie kilku rzeczy, w które z łatwością można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego. Oto, co powinna zawierać gotowa wyprawka do szpitala

 

Pieluszki

 

Bazowym elementem wyprawki dla noworodka są pieluszki. Nawet jeśli planuje się korzystanie z pieluch wielorazowych, to do szpitala warto zabrać także zapas jednorazówek w rozmiarze mini, pamiętając, że będzie ich potrzeba ok dziesięciu na dobę. Skóra nowo narodzonego dziecka jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego należy szczególnie o nią zadbać, nie zapominając o częstym przewijaniu i łagodnym oczyszczaniu delikatnej pupy malucha. W warunkach szpitalnych doskonale nadadzą się do tego nawilżane chusteczki jednorazowe, takie jak Bambo Nature lub Beaming Baby. Dzięki naturalnemu składowi, właściwościom kojącym i pielęgnującym, ułatwią one zadbanie o higienę zarówno dziecka, jak i młodej Mamy w trudnych dniach tuż po porodzie.

 

Rożek

 

Jako kolejny element, dzięki któremu będzie gotowa wyprawka do szpitala, sklep MrBobas proponuje rożek. Nowo narodzony maluszek znał dotychczas jedynie wnętrze brzucha mamy – ciasne, ciche i całkowicie bezpieczne, dlatego najlepiej czuje się owinięty w miękki rożek lub kocyk, przesycony zapachem rodziców. Pakując do szpitalnego bagażu własny kocyk, mamy pewność, że jest on wykonany z naturalnych, antyalergicznych materiałów oraz wyprany w delikatnym środku. Wybierając otulacz dla dziecka należy kierować się głównie tym, z czego jest on uszyty. Najlepszym wyborem będzie tkanina bambusowa, której niezwykłe właściwości doskonale odpowiadają na potrzeby dzieci. Bambus wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu pościel może stać się dodatkowym wsparciem dla niewykształconego jeszcze układu odpornościowego malucha.

Dodatkowym atutem tkaniny bambusowej jest jest niesamowita chłonność, dużo większa niż popularnej bawełny. Dzięki temu miły kocyk z powodzeniem może służyć także za ręcznik.

 

Ubranka

 

W większości szpitali noworodek ubierany jest w prosty kaftanik, pieluszkę i zawijany w rożek. Ten standardowy zestaw jest najlepszy dla maluszka w pierwszych dniach jego życia. Klasyczna bluzka – kimono, uszyta z delikatnej bawełny organicznej, pozwala na łatwy dostęp do gojącego się pępka, oraz na wykonywanie niezbędnej pielęgnacji i przewijanie malucha. Krój ten jest też dużym ułatwieniem dla niewprawionych jeszcze w ubieraniu dziecka rodziców.

Przydatnym elementem dziecięcej garderoby jest również cienka bawełniana czapeczka, zakładana maluszkowi po kąpieli czy w razie przeciągu, skarpetki lub miękkie buciki, oraz łapki-niedrapki. Te ostatnie mogą być wyjątkowo przydatne w pierwszych dniach po narodzinach: noworodki często przychodzą na świat z długimi paznokciami, które trudno przyciąć na malutkich, delikatnych paluszkach. Takie rękawiczki chronią dziecięcą buzię przed przypadkowym zadrapaniem.

W szpitalnej wyprawce powinny znaleźć się także ubranka, w których dziecko zostanie zabrane do domu. To, w co będzie ubrany maluch podczas swojej pierwszej podróży, zależy oczywiście od pory roku i pogody. Podstawa to zawsze delikatna, bawełniana bielizna: body o kroju kimona, które nie będzie się podwijać przy noszeniu i przekładaniu maleństwa, oraz śpioszki lub rozpinany na całej długości pajacyk. Taki zestaw zapewni dziecku ciepło i wygodę, przytrzyma pieluszkę i nie urazi nie zagojonego jeszcze kikuta pępowiny. 

Wybierając pierwsze ubranka dla maluszka, przyszli rodzice powinni unikać odznaczających się szwów, wystających zapięć, sztucznych materiałów. MrBobas oferuje produkty wykonane z miękkiej, organicznej bawełny, wygodnie zapinane na bezniklowe napy, co zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych.

 

Fotelik, wózek, nosidło...

 

Ostatnia rzecz niezbędna, aby była gotowa wyprawka do szpitala, to zapewnienie maleństwu bezpiecznej i komfortowej podróży do domu. To, czy odbędzie się ona samochodem, czy pieszo, zależy od pogody i odległości, jaką ma się do pokonania. W pierwszym wypadku niezbędny jest niemowlęcy fotelik samochodowy – wybierając go, należy kierować się jakością i spełnieniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Jeżeli młodzi rodzice zdecydują się połączyć wyjście ze szpitala z pierwszym spacerem, mają do dyspozycji wózek lub nosidło. Chusty i nosidełka mają wiele zalet, z których najważniejsze to utrzymywanie bliskości pomiędzy maleństwem a rodzicem – a bliskość to właśnie to, czego noworodek potrzebuje najmocniej.